Pasaules Sniega diena “World snow day” ir Starptautiskā Slēpošanas federācijas (FIS) ikgadējs sniega festivāls bērniem un viņu ģimenēm, kas vienlaicīgi notiek dažādās vietās visā pasaulē.

Sniega dienas mērķis ir dot bērniem iespēju iepazīt un izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega, baudīt prieku un radīt patīkamas atmiņas.

Arī mūsu bērnudārza bērni katru gadu piedalās “Vispasaules Sniega dienas” pasākumos. Šogad uz pasākumu tika aicināti tuvi un tāli ciemiņi. Tie bija PII “Pīlādzītis”, PII “Saulīte”, Ezernieku pirmsskolas grupiņa un Skaistas pirmsskolas grupiņas bērni, kā arī mūsu iestādes PII “Pienenīte” sagatavošanas grupu bērni.

Pie svētku dalībniekiem ciemos ieradās dažādi varoņi. Pasākuma galvenie varoņi – sniegavīri, atvilka ragaviņas ar lielu lādi. Bērni izteica savas domas, kas varētu būt šajā lādē. To, kas bija lādē, bērni uzzināja tikai tad, kad bija paveikuši visas varoņu piedāvātās aktivitātes. Lai vieglāk varētu orientēties kurp doties, bērni no raganas saņēma aktivitāšu secības plānu:

  • Pie pingvīna un žagatas – spēlēja hokeju;
  • Pie velna – ar virves palīdzību, sēžot vai guļot uz ragaviņām, bērni sevi pievilka līdz noteiktai līnijai;
  • Pie vilka – ripināja sniega bumbas un piesprauda sniegpārsliņas pie virves, refleksijas posmā bērni atzina, ka šī aktivitāte bija vissarežģītākā.
  • Pie draiskulīgajiem kaķiem – vizinājās ar plēvi, starp citu, šī aktivitāte bērniem patika visvairāk.
  • Pie viena sniegavīra – bērni skrēja stafeti un izlika sniegavīra portretu no piedāvātajiem materiāliem.
  • Pie otrā sniegavīra – bērni pārvietojās pa sniega labirintu un meta lāstekas ledus mērķī un “baroja” sniegavīru ar krāsainām ledenēm.

Neskatoties uz to, ka šajā dienā bija īpaši sniegoti laikapstākļi un nelutināja mūs vējš, pasākuma dalībnieki tika galā ar visiem uzdevumiem un saņēma dāvanas, kas bija lādē.

Ragana visus dalībniekus aicināja padzert siltu tēju, dalīties iespaidos par pasākumu un piedāvāja mājās uzzīmēt šīs dienas iespaidus, kuri tiks atspoguļoti zīmējumu izstādē..

Paldies visiem pasākuma dalībniekiem! Paldies Dagdas pilsētai, Ezernieku un Skaistas pagastiem par transporta nodrošināšanu!

Paldies visiem iesaistītajiem iestāžu pedagogiem, atbalsta personālam un vadībai par iespēju būt kopā un nosvinēt sniegoto “Vispasaules Sniega dienu”.

Pievienot Komentāru