6.oktobrī grupiņā “Saulīte” notika rudens izprieca “Zem Sēnītes”. Uz svētkiem bija ieradies  Rudens Vīriņš. Viņš pārrunāja ar bērniem par rudens pazīmēm un, kopā ar bērniem,  lasīja J. Baltvilka dzejolīti “Trīs vai čiks”par sēnīti un atdarināja to ar kustībām. Rudens Vīriņš   bija ne pa jokam ziņkārīgs un uzdeva bērniem jautājumus: Kur var sēnīti atrast? Kā var nokļūt mežā?

 Rudens Vīriņš aicināja bērnus doties uz mežu lasīt sēnes. Pa ceļam bija jāpārvar dažādi šķēršļi – jāpārkāpj pāri baļķiem, jāizlien cauri zariem, jāapiet apkārt celmiem.

Mežā bērni satika Ežuku ar lielu čemodānu  un pilnu grozu ar dažādām krāsainām sēnēm. Ežuks bija pavisam noskumis, jo vāvere atteicās no viņa salasītajām sēnēm. Kāpēc? Izrādījās, ka grozā bija gan ēdamas, gan neēdamas sēnes! Ezītis lūdza, lai bērni palīdz viņam tās sašķirot  – ēdamajās un neēdamajās jeb indīgajās sēnēs. Kad sēnes bija sašķirotas, bērniem radās interese, kas ir ežuka čemodānā? Atverot čemodānu, bērni tur ieraudzīja maskas. Katrs izvēlējās sev tādu masku, kura patika vislabāk un tad izspēlēja pasaku “Zem sēnītes”.

 Pateicībā par interesanto pasaku Ezītis uzaicināja bērnus doties rotaļā un vēlāk visi kopā devās uz meža kafejnīcu, kur bērni dzēra tēju un ēda pašceptās cepumu sēnītes – baravikas un apšu bekas.

Paldies jāsaka Emīlijas māmiņai, kura ežukam palīdzēja sarūpēt šos gardumus.

Pievienot Komentāru