Kaut kur tālumā dzirdamas dzērvju klaigas. Krāsainās lapas griežas virpulī. Dienas kļūst īsākas par nakti. Dabā tuvojas tumsas laiks. Šajā dabas un lauku veltēm bagātākajā gadalaikā tiek svinēta Miķeļdiena, kas ir latviešu rudens saulgrieži. Miķelis latvju dainās tiek saukts par labu un bagātu vīru, kuram grozs ir pilns ar garšīgām rudens veltēm.

28.septembrī PII “Pienenīte” tika svinēti Miķeļdienas svētki. Šajā dienā saulīte mūs lutināja ar saviem siltajiem saules stariem. Svētkos mīļi gaidīti bija bērni, viņu vecāki, skolotājas, skolotāju palīgi un ciemiņi. Pasākumā bērni, kopā ar skolotājām, saimnieci un Miķeli, dejoja un dziedāja. Bērni iemācījās pamatprasmes pārdošanā un pirkšanā, jo pēc pasākuma visi devās uz tirdziņu. Gatavojoties svētkiem, bērni meklēja atbildes uz jautājumiem, kas ir tirdziņš, ko jāņem līdzi ejot uz tirgu, ko var pārdot, kur var ielikt iegādātās rudens veltes un citus gardumus?

Bērni bija izveidojuši afišu šiem svētkiem, kas aicināt aicināja visus, kas vēlas tirgoties un pirkt.Viņiem bija iespēja attīstīt savas uzņēmējspējas, jo radās izpratne par pirkšanu un pārdošanu.

Sirsnīgs paldies katrai ģimenei, jo viņu ieguldītais darbs ir vērtīgs, bija patīkami redzēt, ka bērni lepojas, priecājas par to, ka viņi var piedalīties tirdziņā- tirgot augļus, dārzeņus, ievārījumus un mājās pagatavotus garšīgus našķus.

Mīļš paldies arī Demiana vecmāmiņai, kuras augļu dārzā šogad ir izaugusi īpaši laba raža. Tieši šos ābolus, kā dāvanu no Miķeļa, saņēma visu bērnudārza grupu bērni.

Svētki radīja kopības sajūtu, “uzlādēja” visus ar labu garastāvokli, prieku uz pozitīvām emocijām.

Pievienot Komentāru