Klausījos, brīnījos,

kas aiz kalna gavilēja

Lieldieniņa braukšus brauca,

Asnus veda vezumā.

Jau laikus – pirms Lieldienām, cilvēki redz pārmaiņas, kas nes vēsti par pavasara iestāšanos, gaiss kļūst siltāks, dzirdam putnu dziesmas, no zemes lien ārā pirmie asniņi. Viss mostas, viss zaļo!

Tieši šajā laikā mēs svinam Lieldienas – pavasara saulgriežus. Tas ir laiks, kad gaisma uzvar tumsu, kad tiek godināts pavasaris un saules atnākšana.

Ar lielu prieku bērnudārza “Pienenīte” bērni sagaidīja Lieldienu pārsteigumu, kuru bija sagatavojušas skolotājas.Viņas bērniem rādīja lugu “Pauks un Šmauks svin lieldienas”.

Bērni varēja vērot, cik aktīvi darbojās zaķi, cik liela draudzība valdīja starp viņiem, kā viņi spēja palīdzēt viens otram, protams, neiztika arī bez dusmu dzirkstelītes, kad vāverēns ārstēja zaķi ar rūgtajiem sīpoliem.

Bērni priecājās, viņi ar interesi vēroja dzīvnieku darbošanos. Lugas beigās visi zvēri nopēra bērnus, auklītes un skolotājas ar pūpoliem, skandinādami – audz apaļš kā pūpols. “ Slimība ārā, veselība iekšā!”

Pēc izrādes katra grupiņa svinēja Lieldienas savās verandās – ripināja olas, kaulējās ar tām, lielījās ar skaistākajām olām, šūpojās, rotaļājās, dziedāja, meklēja paslēptās olas. Pavasara saulīte sildīja un kopā bija ļoti jautri.

Ej ar Dievu liela diena

Mēs tevi skaisti vadīsim

Nāc atkal citu gadu

Mēs tevi jauki sagaidīsim.

Pievienot Komentāru