gr.”Spārītes”

Pirmsskolas skolotāja Aina Stepiņa.

Rudens noskaņa, skaista gaismu spēle, skaisti iekārtota vide Augstkalnes tautas namā…    Plānojot radošo darbnīcu, sadarbībā ar vecākiem, radās ideja noorganizēt pasākumu rudenīgās noskaņās. Kāda mūsu 7.gr. “Spārītes” bērna māmiņa paaicināja mūs uz radošo darbnīcu. Radošā darbnīca notika Augstkalnes tautas namā, viesojoties pie vadītājas Sarmītes Subatovičas.    Krāsainā rudens pasaka sākas ne tikai grāmatās, bet arī dabā. Alberta māmiņa, Augstkalnes bibliotēkas vadītāja, radošo darbnīcu atklāja ar pasakas lasīšanu. Turpinājumā sekoja bērnu un vecāku darbošanās. Tika izgrebti ķirbji, taisīti zirnekļi un sikspārņi.

Visi radošās darbnīcas apmeklētāji varēja apskatīt arī pasaku grāmatu izstādi.    Bērni un vecāki ļoti gatavojās šai darbnīcai – sarūpēja bērniem dažāda izmēra ķirbjus, tērpus, cepures un galvas rotas.

Ne tikai darbošanās kopā rada prieku un gandarījumu, bet silta tēja, sula un Alberta māmiņas ceptie ķirbju cepumi radīja svētku noskaņu.
  Sirsnīgs paldies gr. “Spārītes” vecākiem, Augstkalnes kultūras nama vadītājai Sarmītei Subatovičai un Augstkalnes bibliotēkas vadītājai- Alberta māmiņai Diānai Maksimovai.

gr.”Ežuki”

Pirmsskolas izglītības skolotājas Oksana Dilba, Vineta Vigule.

  Mēneša temata ietvarā ,,Rosība rudenī”, runājot par rudens darbiem, ejot pārgājienā,  ekskursijā- vērojām krāšņo rudens dabu. Pievilcīgi bērniem bija rudens koki- ar savu krāsu dažādību.   Bērni nonāca pie secinājuma, ka varētu uztaisīt krāsainus rudens kokus, izmantojot otreiz  pārstrādājamos materiālus, dabas materiālus, iepriekšējā  rotaļdarbībā krāsotās pupas. Bērni izteica vēlmi radoši darboties ar māsām, brāļiem, mammām un tētiem.    Radošā darbnīca darbojās divas dienas, lai visi gribētāji, kas vēlējās piedalīties, varētu  apmeklēt.

Radošās darbnīcas tēma  ,,Krāsaina rudens pasaka” bērni kopā ar vecākiem taisīja kokus ar pašizvēlētiem otreizlietojamajiem materiāliem.   Sirsnīgs paldies gr. “Ežuki” vecākiem.

gr.”Saulīte”

Grietiņas māmiņa.

31. oktobrī “Saulītes” grupiņā, bērnu, vecāku un pedagogu sadarbības ietvaros, norisinājās rudens radošā darbnīca. Vecāki bija sarūpējuši dabas materiālus kompozīcijas izveidei. Izmantojot esošos materiālus – sūnas, sausās lapas, koku zariņus, kaltētos augus, tika izveidots meža makets. Esošais makets tika papildināts ar plastilīna meža zvēru figūriņām-lapsām, ežiem, lāčiem u.c. zvēriem. Vecāki kopā ar savām atvasēm analizēja, veidoja un integrēja dzīvnieciņus jaunizveidotajā kompozīcijā.  Laiks paskrēja nemanot, ikkatrs darbnīcas dalībnieks ar lielu rūpi un atbildību ķērās klāt savam darbiņam – grieza, līmēja, veidoja.

Veiksmīgas sadarbības ietvaros, tika izveidota lielformāta dabas materiālu kompozīcija. Tika veidota sadarbība arī turpmākajām grupiņas bērnu-vecāku aktivitātēm.

gr.”Ķipariņi”

Pirmsskolas izglītības skolotājas Svetlana Bluse, Jeļena Pahomova.

Nemanot ir pienācis rudens, apkārt viss ir tik krāsains. Katrai lapiņai, odziņai, zālītei un pat putnu dziesmai ir jūtama sava krāsa  un noskaņa. Kopīgi vērojot,  apskatot un aptaustot – mēneša garumā pētījām rudens krāsas. Tēmas izskaņā – radošā darbnīca ar aktīvu vecāku, bērnu un skolotāju sadarbību sasniedzamā rezultāta nostiprināšanai. Bērnu vecāki bija aktīvi un ar ieinteresētību piedāvāja dažādus variantus ko varētu izveidot. Vienojāmies par dabas materiāliem un, kā pamats, Latvijas kartes kontūra. Pastaigu laikā kopā ar bērniem vācām dažādus dabas materiālus. Tika iesaistīti arī vecāki, kuri arī atnesa kopā ar savām atvasēm savāktos dabas materiālus. Bērni ar vecāku palīdzību izvēlējās, kuras no dabas veltēm izvietosim un pielīmēsim. Radošās darbnīcas laikā atkārtojām krāsas, augu, ogu nosaukumus, vingrinājām mazos un lielos pirkstiņus, un kopīgi pavadījām laiku.

Vecāki bija priecīgi sadarboties ar saviem bērniem, jo ikdienas dzīvē, kā atzina daži no vecākiem, tik aktīvai sadarbībai trūkst laika. Radošās darbnīcas izskaņā kopā priecājāmies par paveikto darbu, jo katrs no mums, kas piedalījās, tajā ir ielicis savas dvēseles,  mīļuma un radošuma notiņu. Radošās darbnīcas izskaņā kopīgi izvēlējāmies nosaukumu “Mana Latvija rudens krāsās”!!!!

gr.”Taurenīši”

Pirmsskolas izglītības skolotājas Valentīna Navicka, Solvita Mežiņa.

Klāt skaistais rudens ar savām krāsainajām pārvērtībām, viss izskatās kā pasakā. 3. oktobrī grupas “ Taurenīši” vecāki kopā ar saviem bērniem uzbūra rudens pasaku. Iepriekšējā dienā bērni sacerēja pasaku, uzzīmēja to, lai vecākiem būtu vieglāk realizēt šo ideju. Grupas telpās smaržoja rudens-sūnas, čiekuri, zīles, kastaņi, lapas, ķērpji, žagari, sausie ziedi, egļu zari, piepes. Telpā bija dzirdamas bērnu un vecāku čalas, bērnu acīs bija vērojams lepnums. Viņi lepojās ar sevi ,saviem vecākiem un saviem darbiem. Koku miza pārtapa par laivu, čiekurs par rūķi, sausās lapas veidoja rudens koku, tā radās pasaka.

Bērniem ļoti patika darboties ar vecākiem, jo kopā viņi spēja uzburt rudens pasaku.

gr.”Mārītes”

Pirmsskolas izglītības skolotājas Zinaīda Ļuļe, Žanna Cimoška.

Bērnu vecāki steidzās pēc darba uz bērnu dārzu, lai kopā ar bērniem darbotos un uzburtu jauku pasaku. Iepriekš jau bij sagatavota kaste pilna ar dabas materiāliem: sūnas, ķērpji, smilgas, zariņi, sausas lapas, čiekuri. Bērni paši izvēlējās pasaku varoņus veidot tieši no plastilīna, jo bērniem ļoti patīk ar to darboties. Draudzīgi visi sēdās pie galdiem, lai veidotu pasakas varoņus. Tapa gan ežuki, gan saulīte, gan raganiņa, gan mājiņa no ķirbja.

Vecāki ar bērniem tik atjautīgi darbojās, ka pat nemanīja, kā pagāja stunda. Kopīgi salika visu uz pamatnes, bērni jūsmoja pa rudens pasaku.

gr.”Zaķīši”

Pirmsskolas skolotājas Ludmila Aleksandroviča, Natalja Gladkaja.

Oktobrī, temata “Rudens krāsas”ietvaros, vērojām krāšņo rudens dabu. Kopā ar bērniem nolēmām izveidot ezīti no dabas materiāliem rotaļu laukumā. Vecāki atbalstīja mūsu ideju, salasot dažādus materiālus: kastaņus, čiekurus, akmeņus…Kopīgi strādājot, izveidojām ne tikai ezīti, bet arī rudens gleznu.      

 

Paldies visiem par radošo darbu un brīnišķīgo noskaņojumu.

gr.”Zvaniņi”

Pirmsskolas izglītības skolotājas Jūlija Kozlova, Inese Jakovele.

Rudens ir brīnišķīgs gadalaiks. Tam piemīt košas krāsas un koku lapu daudzveidība! Pirmsskolas vecums ir gaišs, unikāls laiks. Tieši šajā periodā bērniem attīstās zinātkāre, veidojas interese par radošumu. Lai atbalstītu šo interesi, mēs aicinājām vecākus kopā ar bērniem piedalīties radošajā darbnīcā “Krāsaina rudens pasaka”. Tajā vecāki kļuva par līdzdalīniekiem radošajā procesā. Vecāki ne tikai vēroja savu bērnu darbošanos, bet arī paši piedalījās un palīdzēja bērniem  – grieza, locīja, zīmēja un gatavoja “rudens pasaku”.

Sanāca ļoti interesanti darbi! Kopā būšanas prieks, radošās idejas un gandarījums par izdarītu darbu! Sajūsmā bija ne tikai bērni, bet arī vecāki.

gr.”Margrietiņas”

Pirmsskolas izglītības skolotājas Irēna Ļapere, Inga Barševska.

Grupā ” Margrietiņas” radošā darbnīca ” Kā izskatās rudens pasaka….” notika oktobra beigās. Vecāki kopā ar saviem bērniņiem attīstīja savu iztēli un radīja fantastiskus darbiņus. Darbiņi bija dažādi gan individuāli, gan kopīgi. Tie bija ļoti koši un skaisti. Mūsu aizņemtajā ikdienā, bērniem bija kolosāla iespēja darboties un pavadīt laiku kopā ar vecākiem.                      

Bērni labprāt darbojās un izmēģināja kaut ko jaunu.

gr.”Cālīši”

Pirmsskolas izglītības skolotājas Ruta Parazenko, Ilona Muravska.

Iestājoties dāsnajam un krāšņākajam gadalaikam rudenim, gr.”Cālīši”bērniem mēneša laikā tika sniegtas zināšanas par pārmaiņām rudenī. Bieži nodarbībās ciemojās ezis, kurš stāstīja bērniem par meža veltēm, dārzeņiem un augļiem. Aktīvi darbojoties, bērni tos pētīja. Un, lai uzburtu “Krāsaino rudens pasaku”, vecāki sagatavoja dažādus dabas materiālus un kopā ar bērniem izveidoja kompozīciju “Kā izskatās pasaka rudenī “.

Sirsnīgs paldies gr.”Cālīši”vecākiem par sadarbību.

gr.”Bitītes”

Pirmsskolas izglītības skolotājas Iveta Solima, Sanita Saksone.

Lapas! Lapiņas! Pelēkas, zaļas, krāsainas, košas… Tik košas kā pasakā ! Un arī mūsu grupas bērni kopā ar saviem vecākiem tika aicināti radīt savas krāsainās lapiņas .Tika ieplānota  radošā darbnīca “Krāsainā rudens pasaka”. Kā galvenie darba kritēriji , bija izvirzīti 3 : izrotāt lapu no vienas puses; izvēlēties visdažādākos materiālus ; nobildēties ar vecākiem , kā tapa darbs.  Tā kā katrs bērniņš rosījās un strādāja mājās , tika radīti ļoti neparasti darbi, neviena lapiņa nelīdzinājās otrai. Lapas bija rotātas ar kastaņiem  , ar skaidām , spalviņām, zivs zvīņām, plastilīnu , putraimiem, pogām, akvareļkrāsām, no plēstiem papīrīšiem , reklamām, spīdīgiem akmentiņiem un pērlītēm. Katrs bērniņš ieradās bērnudārzā ar lepnumu par savu padarīto darbu. Vecāki iesūtīja bildes, no kurām mēs radījām mazu, jauku kolāžu.

Darba otrais posms bija radīt koka pamatni un izkrāsot to. Te izmantojām milzīgu kartona kasti , kur uzzīmējām koku un izgriezām to. Tika sastiprināts koks ar stumbru. Bērni vienojās savā starpā par to , ka krāsos koku brūnā krāsā.  Jaucām guaša krāsu ar PVA līmi un viss vakara cēliens mums aizritēja čaklā darbībā. Brūns bija itin viss – rokas , drēbes , grīda , plēve . Kas par jautru pasākumu tas bija!

Kopīgiem spēkiem tika radīts brīnumskaists un krāsains koks, pie kura bērni piestiprināja savas lapiņas. Lielākais gandarījums , ka tas tapa kopā ar vecākiem un saviem labākajiem draugiem.

Vēlāk  lasījām pasakas par kokiem un lapām un nolēmām , ka koks kalpos mums visu gadu , jo tajā varēsim iestiprināt arī sniegpārsliņas un ziediņus. 

Pievienot Komentāru