Dzimšanas dienu bērni gaida ar prieku, tāpat ar lielu sirds siltumu viņi gaida arī Latvijas dzimšanas dienu. Bērni saprot, ka dzimšanas diena ir kaut kas priecīgs, skaists, jauks, neaizmirstams un svarīgs – tas bērniem labāk liek apzināties šīs dienas nozīmi. Kā jau pirms lieliem svētkiem, bērni cītīgi un ar interesi gatavojās Latvijas dzimšanas dienai, runājot par mūsu Latviju, apdziedot to dziesmās, zīmējot un gatavojot īpašas dāvanas.

Akcentējot Valsts svētku būtisko nozīmi, grupas “Taurenīši”bērni par godu Latvijas 104.dzimšanas dienai rīkoja senlietu izstādi “No vecmāmiņas pūra lādes”. Izstādei dažādas vēsturiskas vērtības nesa gan paši skolotāji, gan bērnu vecāki. Tajā bija iespēja apskatīt vecmāmiņu un vecvecmāmiņu dažādu mūsu senču karotes, rakstu rakstiem izrakstītus cimdus, galdautus, dvieļus, vairāk kā gadsimtu senu gludekli, vērpjamo ratiņu un vēl citu interesantu lietu.

Paldies izstādes veidotājiem – vecākiem un skolotājām par iespēju parādīt, kas mums saglabājies no māmiņām un vecmāmiņām. Tas viss mūs padara vēl bagātākus, mēs turam godā savus seņčus un viņu tradīcijas.

Pirmsskolas izglītības skolotājas V.Navicka, S.Mežiņa.

Pievienot Komentāru