Meteņi ir seni Latviešu pavasara gaidīšanas svētki, kad daba pamazām mostas no ziemas miega un visapkārt jau jūtama pavasara elpa. Svētki izdodas, ja tos plāno un gatavo. Un mēs tos ieplānojām gana jaukus un līksmus , pat bijām sarunājuši fantastiski skaistu , siltu un saulainu laiku.
Bērni svētkos atpazina un nosauca ziemas putnus – nometniekus, rotaļājās, dziedāja , dejoja un baudīja siltu tēju ar atnestajām gardumgardajām baranciņām.

  

  

Pirms svētkiem pārrunājām par profesijām , kas pēta putnus (tie ir Ornitologi). Kādas profesijas pārstāvji nepieciešami , lai organizētu svētkus? ( Skolotāja , Mūzikas skolotāja), Kādas profesijas pārstāvis nepieciešams , lai iztīrītu ceļu līdz estrādītei ?(Sētnieks)
Sarunas par putnu dzīvi ziemā, cik tā ir viegla vai smaga.Kuri putni aizlido un kuri paliek tepat ? Kā cilvēki palīdz putniem , lai viņu dzīve būtu vieglāka? Ko var dot ēst putniņiem, lai tiem nekaitētu ? Vai jūs šodien redzējāt kādu putnu?

  

Pūce(Skolotāja Inga) , Žagata(Skolotāja Iveta) un bērni stāstīja , ko zina par Meteņiem:
Meteņi ir priecīgi svētki; Meteņos bērni braukā ar ragavām; paliek 7 nedēļas līdz Lieldienām ; Meteņos vienmēr ir auksti, bet šodien ir silti; Meteņos iet budēļos ( ģērbj maskas);Meteņi ir ziemas pavadīšanas un pavasara sagaidīšanas svētki ;Meteņos ir daudz jāēd , daudz jādejo un nedrīkst skopoties; Meteņos ir jāģērbjas silti , lai nesaltu kājas.
Un noslēgumā mēs baudījām gardumus un siltu tēju un baudījām ziemas prieku braucot ar ragaviņām no kalniņa.

  

  

 Cik labi būt kopā!

Pirmsskolas skolotāja Iveta Solima.

 

 

Pievienot Komentāru