Pārrobežas projekta “Capacity building and development of necessary competences for working with special needs children in Latvian and Lithuanians kindergartens” (Kapacitātes stiprināšana un nepieciešamo kompetenču attīstīšana darbam ar bērniem ar īpašām vajadzībām Latvijas un Lietuvas bērnudārzos) / ”Colorful emotions” LL-00009 (Krāsainās emocijas) programmas ietvaros, pirmsskolas izglītības iestādes divi pedagogi ir apguvuši “Džimbas drošības soļu programmu” un divi pedagogi ir apguvuši neformālās izglītības programmu “Pasaku terapija darbā ar bērniem un pusaudžiem”.

2025. gada 11. februārī “Džimbas drošības soļu programmas” aģenti – A. Stepiņa un V. Antonova organizēja tikšanos ar PII “Pienenīte” vecāku komitejas pārstāvjiem un vietējo kopienu – Krāslavas novada bibliotēka, Krāslavas Bērnu un jauniešu centrs, Varavīksnes vidusskola, Krāslavas ģimnāzija, Krāslavas novada pirmsskolas izglītības iestāde “Pīlādzītis” un Krāslavas novada Izglītības Pārvalde. Džimbas aģenti iepazīstināja klātesošos ar šo metodi, kā tā tiek īstenota darbā ar bērniem. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja arī skatīties nelielus video fragmentus, kas bija nofilmēti vadot Džimbas nodarbības grupās. Klātesošie uzdeva jautājumus un iesaistījās diskusijās. Pasākumā atgriezenisko saiti sniedza viena māmiņa, kuras bērns ir pilnībā apguvis “Džimbas drošības soļu programmu”. Pēc teiktā varēja secināt, ka programma ir lietderīga un mūsdienās ļoti aktuāla.

Savukārt, 13. februārī M. Alika un A. Škutāne organizēja pasākumu, kurā dalījās pieredzē – kā tiek ieviesta “Pasaku terapija” darbā ar bērniem. Pasākumā piedalījās bērnu vecāki un pārstāvji no vietējām kopienām. Pasaku terapijas pedagogi pastāstīja, kas ir pasaka, kādi ir pasaku veidi, ko pasaka māca, kas ir pasaku terapija…utt. Visiem pasākuma dalībniekiem bija iespēja uzrakstīt savu pasaku. Izanalizējot uzrakstīto pasaku, katrs ieguva ieskatu savā iekšējā pasaulē.

Paldies abu metožu pedagogiem par plašo un interesanto stāstījumu un dalīšanos pieredzē. Paldies arī vecākiem un vietējo kopienu pārstāvjiem par izrādīto interesi un kopā pavadīto laiku.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild projekta partneris – Krāslavas pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Pievienot Komentāru