25.aprīlī sagatavošanas grupas bērni uz Pirmsskolas izglītībs iestādi “Pienenīte”devās melnbaltās drēbēs tērpti. Jautāsiet, kāpēc ? Jo tieši šajā dienā noritēja dambretes turnīrs starp sagatavošanas grupu “Ežuki”un “Taurenīši” bērniem.
Turnīrs sākās ar Karalienes un Karaļa raksturīgo galma deju – menuetu. Viegla mūzika un daiļi tērpi paspilgtināja šo skaisto brīdi. Karalis atzīmēja, ka dambretes spēle nav iespējama bez dambretes kauliņiem, tāpēc aicināja uz deju bērnus – 4 melnus un 4 baltus dambretes kauliņus. Turnīra sākumā tika izskaidroti noteikumi un izspēlēta tematiska spēle par dambretes noteikumiem (cik dambretes kauliņu jābūt spēlē, cik dambretē ir lauciņu, kur ir radusies šī spēle utt.)
Un spēle varēja sākties ! Spēlētāji bija ļoti atbildīgi un koncentrējušies spēlei. Starp tūrēm bērni tika aicināti uz spēlēm un rotaļām, lai mazās nogurušās galviņas nedaudz uzelpo. Trijās tūrēs tika izvirzīti labākie no labākajiem. Pats grūtākais brīdis bija tieši fināla spēle , jo bija redzams , ka bērni ir satraukti un norūpējušies par to kāds gan būs gala rezultāts.
Sīvā cīņā starp astoņiem labākajiem “Pienenītes” spēlētājiem uzvaras laurus plūca Alīna Grineviča, aiz sevis atstājot mērķtiecīgās meitenes – Valēriju Karpenko un Anastasiju Bogdanoviču.  Ar lepnumu un gandarījumu bērni gāja pēc saviem diplomiem, dāvanām un pateicībām par piedalīšanos. Paldies visiem vecākiem, kuri darbojas un velta laiku saviem bērniem , jo tieši dambrete ir viena no visattīstošākajām prāta spēlēm. Tā uzlabo bērnu koncentrāciju, atmiņu un pašdisciplīnu. Šī spēle māca bērnus analizēt, izdarīt secinājumus, pieņemt patstāvīgus lēmumus un rīkoties. Ir jāprot ne tikai priecāties par uzvar, bet reizēm arī pieņemt sakāvi un samierināties ar to. Šīs prasmes ne vienmēr mūsdienu bērniem ir attītītas, tāpēc tas ir tikai apsveicami, ka bērni tik ļoti aizraujas ar šo spēli.
No visas sirds sveicam visus dambretes turnīra dalībniekus un uzvarētājus. Uz tikšanos jau nākošgad !
Pirmsskolas skolotāja Iveta Solima.


Pievienot Komentāru